czwartek, 15 maja 2014

Niespodzianka z Chin / Surprise from China

Polski: Hej! W ostatnią środę do moich drzwi zapukał Pan listonosz, doręczył mi list od mojej chińskiej penpalki. Byłem bardzo zaskoczony, ponieważ akurat wtedy była moja kolej bym to ja coś wysłał. Pozytywnie zszokowany zabrałem się za otwieranie tajemniczej koperty. W środku był pakunek z krótką wiadomością. Gdy rozpakowałem go, zobaczyłem że w środku znajdowały się naklejki z obrazkami kolorowych jeży, bardzo ładna kartka z lisem listonoszem oraz dwie japońskie Gotochi z obrazkami drzewek bonsai. Uradowałem się ogromnie, ponieważ konkretnie te dwie kartki zawsze znajdowały się na szczycie moich marzeń związanych z Gotochi, i prawdę mówiąc do tej pory trochę wątpiłem w to czy uda mi się je kiedykolwiek zdobyć.
Gotochi z prefektury Kagawa zostało wydane w 2013 roku. Przedstawia obrazek sosny Bonsai ukształtowanej w stylu półkaskadowym. Styl ten naśladuje drzewa, które w naturze zwisają ze szczytów stromych zbocz skalnych. Kagawa jest najmniejszą z japońskich preferktur. Miejscowość Takamatsu Wybrano ten motyw, ponieważ Kagawa jest znana z upraw drzewek w stylu bonsai.
Kartka z prefektury Shiga, wydana w 2012 roku ma na sobie obrazek kwitnącego drzewka śliwy. W internecie natknąłem się na informacje o corocznej wystawie kwitnących śliw Bonsai w Nagahamie w Shidze. Pod tym linkiem galeria zdjęć z jednej z edycji.
Zielony kolor skrzynki oraz pocztowej torby na lisiej kartce nawiązuje do obowiązujących w Chinach barw pocztowych. Bardzo podoba mi się ta ilustracja bo jest w stylu tych ze współczesnych książek dla dzieci.
Chciałbym jeszcze raz podziękować mojej Penpalce za taką wspaniałą niespodziankę! ; )


English: Hello there! Postman gave me a mysterious letter on last wednesday. I got it from my chinese penpal. It was big surprise for me because it was my turn to send a letter. So i was not expecting it. There was a small parcel inside of envelope. There was a note on it. I opened it. There was nice hedgehog stickers set, postacard with  fox postman and my two all time dreamed Gotochi cards with images of Bonsai trees. It was biggest surprise in my whole postal experience.
Kagawa Gotochi is from 2013 year. There is a picture of Bonsai Pine tree on it. This prefecture is well known for Bonsai trees. Kagawa is smallest prefecture of Japan, so i think that this card was very hard to get.
There is a picture of Bonsai Plume Tree on Gotochi card from Shiga. It is from 2012 year. I found information about annual exhibition of Bonsai Plume Trees in Nagahama City in Shiga prefecture. Here you can see photos from one of them.
Green hat and bag of postman fox are connected with collour of Chinese Post.
I want to say thank You for this wonderfull surprise to my Penpal! It is the best : )

7 komentarzy:

 1. O ja Cie! same cudeńka!:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Te drzewkowe kartki i naklejki świczne po prostu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie podoba mi się ta pierwsza pocztówka z liskiem listonoszem oraz Gotochi ;) A te naklejki z jeżami są na prawdę urocze ;D (trochę ci ich zazdroszczę) ;P

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialna niespodzianka! Ta śliwa jest też na mojej liście Gotochi do zdobycia, ale są jeszcze 2, które chcę bardziej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżykowe naklejki świetne! :) Ale te Gotochi cards piękne. Mimo, że Japonię uwielbiam, to jeszcze nie mam żadnej takiej kartki.

  OdpowiedzUsuń