niedziela, 1 września 2013

Tokushima Gotochi


Polski: Witam serdecznie! W tym tygodniu doszedł do mnie wyczekiwany list z Japonii. Byłem bardzo podekscytowany, ponieważ w środku miała znajdować się widokówka Gotochi. Gdy już znalazłem list w skrzynce pocztowej zobaczyłem na kopercie cudne znaczki z ilustracjami skrzynki pocztowej. Wewnątrz koperty znajdowało się wiele rzeczy: wiadomość, znaczek pocztowy, parę arkuszy sudoku i widokówki. Wspomniana wcześniej karta Gotochi została wydana w 2013 roku i jest związana tematycznie z Tokushimą. Prefektura ta położona jest na wyspie Sikoku. Jest to najmniejsza z czterech głównych wysp Japonii. Nazwa pochodzi od stolicy. Ta mapa ilustruje położenie prefektury. Na pierwszym planie pocztówki widać posąg siusiającego chłopca. Za nim rozpościera się widok na Dolinę Iya i most zbudowany z pnączy. Posąg mieści się 200 metrów ponad rzeką. Na tym zdjęciu można zobaczyć jak wygląda to w rzeczywistości. Wraz z kartką Gotochi dostałem jej miniaturową wersję. Z mojego puntu widzenia jest to duża ciekawostka, ponieważ nigdy wcześniej nie wiedziałem o istnieniu czegoś podobnego. 

English: Hello! I received a letter from Japan this week. I was excited because i waited for Gotochi card. When it arrived i saw awesome mailbox stamp. There was many things inside of envelope: a message, stamp, few sheets of sudoku and postcards. This Gotochi card is related with Tokushima region. Tokushima is situated on the Sikoku island. On this map you can see where it is. There is a Manekin Pis, "peeing boy" in foreground and view of a valley on the background of the postcard. The bridge over the river is made of vines. This photo shows how it looks in reality. I received a miniature version of this Gotochi too. It is very interesting for me. I didn't know about it before. This is a wonderful letter so it made me smile. 4 komentarze:

 1. Do dzisiaj nie jestem w stanie zrozmiem fenomenu Gatochi, Jetoyów zreszta tez ;) Jednak znam cała masę ludzi, która je uwielbia.

  PS
  Na blogu mam loterie, zajrzyj jak chcesz ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem za popularnością Gotochi stoją przede wszystkim:
   - to że kartki pochodzą z jednolitej serii. To motywuje do tego by zebrać wszystkie,
   - fakt że są stosunkowo trudno dostępne i można je kupić tylko na terenie prefektur z którymi są związane,
   - oraz ich charakterystyczne wzornictwo.
   Ale rozumiem, że mogą Ci się nie podobać : )

   Usuń
  2. mi Gotochi nie do końca podchodzi, ale za to uwielbiam Jetoye :)

   Usuń
 2. Strasznie podoba mi się pierwszy znaczek :). Fajnie jest dostać taki list, ja jeszcze nie znalazłam swojego zagranicznego pen palsa :P.

  OdpowiedzUsuń