wtorek, 27 sierpnia 2013

Mapa Ciechocinka / A map of Ciechocinek

Polski: Witam. Jakiś czas temu dostałem kartkę z mapą Ciechocinka. Miasto położone jest w województwie kujawsko-pomorskim. Ciechocinek jest miejscowością wypoczynkową znaną z licznych uzdrowisk i sanatoriów. Kuracjusze przyjeżdżają tam by skorzystać z leczniczych właściwości tężni. Kartka wygląda na starą, ale mimo to jest w bardzo dobrym stanie. Mapa spodobała mi się ze względu na jej wzornictwo. Kartka przyszła z ładnym znaczkiem przedstawiającym latarnie morską

English: Hello! I Received a postcard with map of Ciechocinek some time ago.  Ciechocinek is a town located in Kuyavian-Pomeranian Voivodenship. It is a spa town that is well known for saline graduation towers and water. Many tourists visit it for health reasons. Postcard looks old but it is in good condition. I like design of this mapcard. There was a nice stamp with picture of lighthouse on the envelope. 


3 komentarze:

 1. Taka oldschoolowa kartka. Ciechocinek jest bardzo przyjaznym miastem, chociaż czasami zatłoczonym, głównie starszymi osobami, ale ma swój klimat i da się lubić. Bardzo często w nim bywam i zawsze jest to taka odskocznia, w wielu miejscach można kupić pocztówki czy lody, jak w typowych turystycznych miastach. Poza tym jeżdżą dorożki, często odbywają się koncerty, ciekawa atmosfera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubie to miejsce. Widok starszych ludzi szczerze bawiących się na tamtejszych potańcówkach, zawsze budził na mojej twarzy uśmiech :)

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń