wtorek, 11 lutego 2014

Jeżowa przesyłka / A mail full of Hedgehogs


Polski: Witam! Dziś chciałbym Wam pokazać zawartość koperty, którą otrzymałem z dalekiej Malezji. W kopercie znajdowały się dwie różne pocztówki z ilustracjami jeży. Na pierwszej z kartek widać zabawny rysunek przedstawiający Panią Jeżynkę w trawiastej spódnicy oraz elegancko ubranego Pana Borsuka. Druga widokówka ma na sobie obrazek pracującej w domu Pani Jeż. Według informacji zawartych na odwrocie postać ta pochodzi z jednej z książek z serii opowiadającej o przygodach Piotrusia Królika, napisanej przez Beatrix Potter. Jeżynka nazywa się Pani Mrugalska i pracuje jako praczka, na ilustracji widzimy jak krochmali koszule. Moim zdaniem obie kartki są bardzo ciekawe, ale jednak piękna ilustracja Pani Mrugalskiej mnie totalnie urzekła! :)  Pod wpływem tej kartki zacząłem się zastanawiać nad bajkami w których pojawiają się antropomorfizacja jeży  i chyba wcześniej nie spotkałem się z żadną.


English: Hello there! Today i would like to write about my last letter. I received an envelope from far Malaysia. There was two postcards inside of it. There are hedgehogs on the pictures.  There are lady hedgehog and mr badger on the first card. There is Mrs. Tiggy-Winkle from Beatrix Potter's book on the second postcard. Hedgehog is starching shirts. Second postcard is lovely i like it so much. Postcards with ilustrations from children's book are nice :)


1 komentarz:

  1. Hmm, też chyba nie kojarzę bajek, w których były mówiące jeże... Tyle zwierząt uosobiono, ale jeży nie kojarzę xd Obie pocztówki są wspaniałe! Druga to prawdziwe dzieło sztuki.

    OdpowiedzUsuń