niedziela, 30 czerwca 2013

Niebieski ptak i koperta z Białorusi / Blue bird and envelope from Belarus

Polski: Witam! Dziś chciałbym Wam pokazać list, który otrzymałem niedawno od mojej korespondencyjnej znajomej z Białorusi - Eugenii. Listy Eugenii są zawsze zapakowane w koperty z pięknymi nadrukami. Obrazek znajdujący się na kopercie, którą prezentuje niżej przedstawia budynki znajdujące się na przedmieściach Mińska.

Znaczek znajdujący się na kopercie przedstawia wizerunek Kraski zwyczajnej, ptaka o pięknym niebieskim ubarwieniu. Bardzo mi się spodobał ponieważ lubię ptaki. Jako ciekawostkę dodam, że motyw tego ptaka został wykorzystany między innymi przez Albrechta Dürera w jego obrazie "skrzydło ptaka".

Oprócz kilkustronicowej wiadomości wzbogaconej o różne zdjęcia wykonane przez moją koleżankę, w kopercie znajdowała się także pocztówka z nocnym zdjęciem stacji kolejowej w Mińsku z wdzięcznym napisem "Welcome to Belarus".

English: Hello, today i would to show you a letter that i recieved from my Penpal Eugenia from Belarus. Eugenia's letters  are always inside of special envelopes. This one have a nice print with picture of Trinity Suburb in Minsk.

Stamp from envelope shows a picture of a Blue Roller. This Bird have a beautiful blue wings. I find this stamp beautiful because Birds are animals that i really like. I will mention that this bird was on Albrecht Dürer's painting "Wing of a Blue Roller".

I recieved a nice long letter with Eugenia's photos and a postcard that shows a night view of Minsk railway station.
1 komentarz:

  1. Piękny list. Te fotografie wydrukowane na tej kartce czy tam przyklejone do niej nasunely mi na mysl genialny pomysl ;))

    OdpowiedzUsuń